Зустріч лідерів Учнівської ради Білоцерківщини з начальником Управління освіти і науки БМР Юрієм Федоровичем Петриком
05 лютого 2025 року відбулася зустріч лідерів Учнівської ради Білоцерківщини з начальником Управління освіти і науки БМР Юрієм Федоровичем Петриком. На бесіді-тренінгу говорили про роль лідерів учнівського самоврядування, батьків, педагогів у протидії та запобіганні булінгу серед учнівської молоді. Захід, який відбувся в Центрі позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді "Соняшник", об'єднав активну та свідому молодь з усіх закладів середньої освіти Білоцерківської громади й викликав активне обговорення багатьох актуальних проблем і спірних питань, пов'язаних з булінгом. Організувала та провела захід координатор учнівського самоврядування Білоцерківської громади та керівник клубу "Лідер" ЦПО "Соняшник" Ірина Запорізька.
Замість "сніжки" створили цілу "снігову кулю" асоціацій до слова "булінг", зробили висновки, що позитивних емоцій, почуттів, наслідків він не дає для жодної зі сторін. Завдяки грі "Булінг і ти" змогли побачити загальну картину відсутності чи присутності булінгу в житті наших учнів як вдома, у сім'ї, так і в школі чи за її межами. Обговорили проблеми безкарності кривдників, відповідальності не лише булерів, а й спостерігачів, байдужості з боку батьків до життя та психологічного стану їх дітей, булінгу збоку педагогів і навпаки по відношенню до педагогів зі сторони дітей. Поділились солодкими "пігулками" від булінгу, а також попрацювали в командах і розібрали приклади ситуацій фізичного, психологічного, вербального, матеріального та кібербулінгу (усі історії ми взяли з реального життя). Учні спільно з начальником Управління освіти і науки й директоркою ЦПО "Соняшник" Лілею Ляшенко (які теж долучились до всіх активностей та обговорень) шукали вірні рішення й розробляли алгоритми дій для жертви, спостерігачів, учителів, батьків: хто що має робити, до кого й куди звертатись, чому не можна боятись, мовчати й терпіти. Окрім того, визначили шляхи запобігання таких випадків: що потрібно було зробити батькам булера та жертви, однокласникам, друзям, педагогам та адміністрації закладу, аби булінгу не сталось, аби він не повторювався в майбутньому.
Натхненною й мотиваційною стала промова Лілі Ляшенко про необхідність нам, усім українцям, бути як одне ціле, особливо зараз, у роки страшної війни, триматись разом, підтримувати один одного й допомагати, а не чварами й булінгом грати на руку зовнішньому та внутрішньому ворогу. А головне - як важливо просто залишатись людьми, бути людяними й нести добро в цей світ!
Саме лідери учнівських врядувань, як лідери думок, лідери серед своїх однолітків, у своїх колективах, можуть і мають зіграти важливу роль у протидії та запобіганні булінгу, бути прикладом та пропагувати загальнолюдські й національно-патріотичні цінності серед молоді. Щиро сподіваємось, що здобутими знаннями, навичками, ідеями учасники зустрічі зможуть далі активно ділитись у своїх школах з однолітками.
Дякуємо всім учням за активність, щирість, сміливість, а шанованим гостям зустрічі за небайдужість до проблем булінгу, готовність завжди допомогти й незмінну підтримку учнів і педагогів громади!