101 ІНФОРМУЄ
Сьогодні на території України в умовах постійних бойових дій досить легко знайти предмет, що становить загрозу життю і здоров’ю людини. Варто зазначити, якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ, визначити набагато складніше.
Якщо ж ви виявили підозрілий предмет чи вибухонебезпечний пристрій, пам’ятайте у жодному разі не підходьте до нього, не торкайтеся та не допускайте інших людей до знахідки. Відійдіть на безпечну відстань. Повідомте оточуючих про можливу небезпеку. Негайно зателефонуй
Бережіть себе те дотримуйтесь правил поводження з вибухонебезпечними предметами, які можуть врятувати Вас від нещасного випадку.
Вбережи оселю від пожежі
З настанням дощової холодної осені, розпочинається опалювальний сезон. Якщо ж ви користуєтесь пічним, газовим та електричним опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:
- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі (котли) від сажі, щоб не сталось її займання;
- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 700мм х 500 мм;
- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
- попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця;
- не залишайте без нагляду увімкнені обігрівальні прилади;
- не розміщуйте близько меблі та інші легкозаймисті предмети;
- не залишайте речі для сушіння на приладах для обігріву, краще облаштувати місце поруч на відстані не менше 1 м;
- не доручайте розпалювання печі та нагляд за нею дітям;
- не здійснюйте топлення печей із відкритими дверцятами топки;
- регулярно обслуговуйте газові котли;
- не використовуйте саморобні електроприлади для обігріву.
Якщо ви відчули запах диму або газу терміново повідомте про це пожежно-рятувальну службу за номером «101» або службу газу за номером «104». Дотримання цих правил дозволить зберегти ваше життя та життя ваших близьких!
Вогнегасник – рятівний пристрій у критичний момент
- водяні;
- пінні (повітряно-пінні);
- порошкові;
- вуглекислотні;
- комбіновані.
- експлуатувати вогнегасники з наявністю вм’ятин, опуклостей або тріщин на корпусі, запірно-пусковому пристрої, накидній гайці, а також у разі порушення герметичності з’єднань вузлів вогнегасника, несправності індикатора тиску (для закачних вогнегасників) та відсутності або пошкодження пломби;
- допускати механічні ушкодження корпусу та запірної арматури вогнегасника;
- розбирати і перезаряджати вогнегасники особам, які не мають права на проведення таких робіт;
- кидати вогнегасник у полум’я під час використання за призначенням та завдавати механічних пошкоджень для приведення його у дію;
- під час експлуатації вогнегасника спрямовувати його насадку (гнучкий рукав або розтруб) у бік людей, крім випадків використання для гасіння вогню на одежі та носимих речей на людині;
- використовувати вогнегасники для потреб, не пов’язаних з пожежогасінням;
- використовувати вогнегасники за відсутності розтруба або гнучкого рукава (залежно від типу вогнегасника).
Бережіть екосистему від пожеж
Пожежі сухої рослинності – одна з проблем, яка виникає щороку з настанням весни. Статистика показує, що більшість причин, через які виникають загоряння в екосистемах – це людський фактор.
«Очищення» територій методом випалювання, необачність під час куріння та пустощі з вогнем, як наслідок: сухостій, трава, листя та гілки – перетворюються на легкозаймистий матеріал, який за лічені хвилини може стати причиною масштабної пожежі. Через таку необачність та безвідповідальність зазнає збитків не тільки екосистема, але й економіка.
Втрата лісових ресурсів веде до зменшення обсягів деревини, яка використовується у багатьох сферах промисловості. Згоряння фермерських угідь - погіршення продовольчої забезпеченості. Крім того, продукти горіння завдають шкоди здоров'ю людей, особливо в густонаселених районах.
Зараз на території України відбувається велика кількість надзвичайних ситуацій, тому вкрай важливо, щоб самі українці не створювали нових подій, які загрожуватимуть нашому існуванню. Перед тим як взяти в руки сірник, замислись, а чи воно того варте?
Соціальний проєкт "BRAMA"
Мета проєкту – залучення громадськості до активної протидії інформаційній агресії ворога, пропаганді та розповсюдженню фейків у соціальних мережах.
Чому саме БРАМА?
Перш за все, брама - це ворота, які захищають від небезпеки та закривають нас від негативного впливу.
БРАМА - це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
Наші цінності:
- прозорість;
- компетентність;
- незалежність;
- результативність.
Наша місія:
- очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту.
Наші цілі:
- Знищення російських осередків в Інтернеті.
- Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі.
- Протидія наркотикам та шахрайству.
- Навчання та тренінги з кібергігієни.
- Просвіта населення щодо інформаційної гігієни.
- Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.
Безпечні весняні канікули
Не допомагайте ворогу — не випалюйте суху рослинність!
Щодня рятувальники ДСНС ліквідовують загоряння на відкритих місцевостях. Здебільшого їх причиною є саме людський фактор: необережне поводження з вогнем чи навмисні підпали — спалювання сухої трави та сміття.
Такі пожежі дуже швидко поширюються на значну площу, особливо у суху вітряну погоду, знищують гектари лісових масивів, шкодять довкіллю, можуть спричинити пожежі житлових будівель та споруд, і навіть стати причиною травмувань і загибелі людей.
Випалювання сухостою ніяким чином не впливає на родючість ґрунтів, а навпаки — шкодить.
Закликаємо не провокувати пожежі в екосистемах! Пам'ятайте, що навіть невелике загорання може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів.
Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у природних екосистемах та врахуйте, що за випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!
Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області
Правила безпечної поведінки з електроприладами:
- не залишайте без нагляду увімкнені в мережу електричні прилади (особливо, електропраску, електроплитку і обігрівач);
- оберігайте електричні прилади від потрапляння в них вологи;
- забороняється торкатися руками оголених кінців проводки, ремонтувати вимикачі, що знаходяться під напругою, розетки і патрони, електроприлади. Перед початком ремонтних робіт мережу необхідно знеструмити;
- перебуваючи у воді або стоячи босоніж на мокрій підлозі, не можна торкатися ламп, вимикачів, елементів проводки голіруч;
- не торкайтеся водопровідних кранів або каналізаційних пристроїв, а також металевих предметів, якщо у вас в руках електроприлад, увімкнений у мережу;
- не торкайтеся вологими руками включених в електричну мережу приладів, вимикачів, розеток, цоколів електролампочок;
- небезпека ураження електрострумом може виникнути при користуванні електроприладами з порушеною ізоляцією, електроплитками з відкритою спіраллю, саморобними печами; електронагрівачами.
Один з небезпечних проявів електрики – крокова напруга (електрична напруга), що виникає між двома точками поблизу струмопровідної лінії, яка торкається землі, на відстані одного кроку.
Наближатися до обірваного дроту заборонено!
При потраплянні під крокову напругу виникають мимовільні судорожні скорочення м'язів ніг і, як наслідок, падіння людини на землю. Струм починає проходити між новими точками опори - наприклад, від рук до ніг, що може призвести до смертельних уражень.
Якщо так сталося, що ви опинилися поруч з обірваним дротом, пам'ятайте про те, що треба покинути небезпечну зону мінімальними кроками («гусячим кроком») або стрибками. У загрозливій ситуації при виході з небезпечної зони необхідно застосувати ходу «п'ята - носок» в бік від місця падіння струмопровідної частини.
Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області
Попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами
Пам’ятка про вибухонебезпечні предмети та уникнення враження мінами
«Допомога постраждалим внаслідок ДТП»
«Розміщення соціальної реклами з безпеки на транспорті та дорогах»
Правила поводження з підозрілими предметами
Шановні громадяни!
Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.
Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!
Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власних подвір’ях! Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить сміття, яке виділяє токсичні речовини, що шкідливі для організму. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю спалювання сухої трави, стерні - неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір’я перекидається на лісосмуги, які з ними межують.
Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст.77-1 (самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків) тягне за собою накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище!
Останнім часом в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який набирає популярності в містах України – Ч(П)ВК «РЕДАН». Вказана течія складається здебільшого з молоді неформальної зовнішності: довге фарбоване волосся, вподобання до «аніме», відповідних групах у «TikTok» та інші атрибути, пов'язані з ними. Конкретна ідеологія відсутня, але полягає у тому, щоб дати відсіч тим, хто їх пригнічує.
Вказаний рух сягає корінням японського мільтфільму-аніме «Hunter x Hunter», де за сюжетом діє злочинна організація «Геней Редан», також звана «Павуком» або «Примарною трупою», її символом є павук із цифрою «4».
Представники субкультури називають себе неформалами, та зазначають, що не асоціюють себе з приватною військовою компанією, а назвали так лише «жартома» та поступово від нього відмовляються.
Основними центрами проведення зборів визначають людні місця такі як площі, торгівельні центри, центральні частини міст тощо, де скупчуються групами. Учасники скоюють бійки прямо біля вказаних людних місць.
Шановні батьки, опікуни та піклувальники! Вкотре закликаємо вас спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля! Контролюйте споживання контенту та інформації з соцмереж!
З метою попередження можливих правопорушень, вчинення протиправних діянь дітьми та стосовно них, у разі виявлення, в тому числі у месенджері «Телеграм» тематичних каналів, просимо звертатися на спеціальну лінію «102».
Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник"
Мета акції:
Привернення особливої уваги громадян до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.
Всеукраїнська акція "Герой – рятувальник року" передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха;
донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.
Учасники акції
Учасником Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.
Умови та порядок проведення акції
- Акція проводиться протягом року.
- Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою "Герой-рятувальник року".
- Відзнака вручається переможцям акції Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час урочистого святкування Дня рятівника.
Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області