A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

101 ІНФОРМУЄ

  Не допомагайте ворогу — не випалюйте суху рослинність!

Щодня рятувальники ДСНС ліквідовують загоряння на відкритих місцевостях. Здебільшого їх причиною є саме людський фактор: необережне поводження з вогнем чи навмисні підпали — спалювання сухої трави та сміття.

Такі пожежі дуже швидко поширюються на значну площу, особливо у суху вітряну погоду, знищують гектари лісових масивів, шкодять довкіллю, можуть спричинити пожежі житлових будівель та споруд, і навіть стати причиною травмувань і загибелі людей.

Випалювання сухостою ніяким чином не впливає на родючість ґрунтів, а навпаки — шкодить.

Закликаємо не провокувати пожежі в екосистемах! Пам'ятайте, що навіть невелике загорання може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів.

Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у природних екосистемах та врахуйте, що за випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

 Правила безпечної поведінки з електроприладами:

  • не залишайте без нагляду увімкнені в мережу електричні прилади (особливо, електропраску, електроплитку і обігрівач);
  • оберігайте електричні прилади від потрапляння в них вологи;
  • забороняється торкатися руками оголених кінців проводки, ремонтувати вимикачі, що знаходяться під напругою, розетки і патрони, електроприлади. Перед початком ремонтних робіт мережу необхідно знеструмити;
  • перебуваючи у воді або стоячи босоніж на мокрій підлозі, не можна торкатися ламп, вимикачів, елементів проводки голіруч;
  • не торкайтеся водопровідних кранів або каналізаційних пристроїв, а також металевих предметів, якщо у вас в руках електроприлад, увімкнений у мережу;
  • не торкайтеся вологими руками включених в електричну мережу приладів, вимикачів, розеток, цоколів електролампочок;
  • небезпека ураження електрострумом може виникнути при користуванні електроприладами з порушеною ізоляцією, електроплитками з відкритою спіраллю, саморобними печами; електронагрівачами.

Один з небезпечних проявів електрики – крокова напруга (електрична напруга), що виникає між двома точками поблизу струмопровідної лінії, яка торкається землі, на відстані одного кроку.

Наближатися до обірваного дроту заборонено!

При потраплянні під крокову напругу виникають мимовільні судорожні скорочення м'язів ніг і, як наслідок, падіння людини на землю. Струм починає проходити між новими точками опори - наприклад, від рук до ніг, що може призвести до смертельних уражень.

Якщо так сталося, що ви опинилися поруч з обірваним дротом, пам'ятайте про те, що треба покинути небезпечну зону мінімальними кроками («гусячим кроком») або стрибками. У загрозливій ситуації при виході з небезпечної зони необхідно застосувати ходу «п'ята - носок» в бік від місця падіння струмопровідної частини.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

 Попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами

Пам’ятка про вибухонебезпечні предмети та уникнення враження мінами

 Міжнародний благодійний фонд

«Допомога постраждалим внаслідок ДТП»

«Розміщення соціальної реклами з безпеки на транспорті та дорогах»

 Правила поводження з підозрілими предметами
Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!

Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власних подвір’ях! Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить сміття, яке виділяє токсичні речовини, що шкідливі для організму. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю спалювання сухої трави, стерні - неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір’я перекидається на лісосмуги, які з ними межують.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст.77-1 (самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків) тягне за собою накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище!

Пожежі в екосистемах

 Останнім часом в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який набирає популярності в містах України – Ч(П)ВК «РЕДАН». Вказана течія складається здебільшого з молоді неформальної зовнішності: довге фарбоване волосся, вподобання до «аніме», відповідних групах у «TikTok» та інші атрибути, пов'язані з ними. Конкретна ідеологія відсутня, але полягає у тому, щоб дати відсіч тим, хто їх пригнічує.

Вказаний рух сягає корінням японського мільтфільму-аніме «Hunter x Hunter», де за сюжетом діє злочинна організація «Геней Редан», також звана «Павуком» або «Примарною трупою», її символом є павук із цифрою «4».

Представники субкультури називають себе неформалами, та зазначають, що не асоціюють себе з приватною військовою компанією, а назвали так лише «жартома» та поступово від нього відмовляються.

Основними центрами проведення зборів визначають людні місця такі як площі, торгівельні центри, центральні частини міст тощо, де скупчуються групами. Учасники скоюють бійки прямо біля вказаних людних місць.

Шановні батьки, опікуни та піклувальники! Вкотре закликаємо вас спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля! Контролюйте споживання контенту та інформації з соцмереж!

З метою попередження можливих правопорушень, вчинення протиправних діянь дітьми та стосовно них, у разі виявлення, в тому числі у месенджері «Телеграм» тематичних каналів, просимо звертатися на спеціальну лінію «102».

Інформація для батьків

 Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник"

Мета акції:

Привернення особливої уваги громадян до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.

Всеукраїнська акція "Герой – рятувальник року" передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха;

донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

 

Учасники акції

Учасником Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

 

Умови та порядок проведення акції

  • Акція проводиться протягом року.
  • Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою "Герой-рятувальник року".
  • Відзнака вручається переможцям акції Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час урочистого святкування Дня рятівника.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

       

      

 Вибухонебезпечні предмети: що потрібно знати

Вхід для адміністратора