Професійний кейс професійної спільноти вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів
Професійний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади з проблеми: «Сенсорна інтеграція як важлива передумова мовленнєвого розвитку дитини з ООП».
16.01.2025 року з вихователями інклюзивних груп та асистентами вихователів ЗДО, у форматі офлайн, на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №15 «Мрія» Білоцерківської міської ради Київської області.
Доповідач, Олена Коляда, розкрила присутнім поняття «сенсорна інтеграція», як методу корекції роботи сенсорних систем, та формування позитивного та адекватного досвіду у дітей. Вказала, які можуть бути сенсорно-моторні порушення та познайомила педагогів з пірамідою навчання М. Вільямс і Ш. Шеленбергер.
Під час практичної частини Олена Коляда запропонувала всім присутнім спробувати, як цікаво та корисно можна використовувати «сенсорне обладнання»: сенсорна доріжка, масажні килимки, кільця, кубики, цеглинки, стаканчики, іграшки, м’ячі тощо. Показала прикладиігор, цікавих завдань та вправ з аркушем паперу, гумками, паперовими стаканчиками, які сприяють розвитку моторики, пропріорецепції, координації рухів, контролю власного тіла.
Інга Куртішова, практичний психолог, ознайомила з особливостямипроведення роботи з розвитку сенсорних систем у дітей з ООП, зупинилася на типах порушень у роботі сенсорної системи (гіперчутливість та гіпочутливість), та стратегіях допомоги дітям.
Відкрила захід професійного кейсу та провела реєстрацію учасників - Наталія Сич, керівник професійної спільноти вихователів інклюзивнихгруп ЗДО. Вона ж і познайомила з планом роботи та виступаючими
Під кінець професійного кейсу, керівник професійної спільнотивихователів інклюзивних груп ЗДО, підвела підсумок засідання, доуваги були прийняті всі рекомендації.