Заходи до Дня пам'яті в Пилипчанській гімназії

Дата: 20.05.2024 09:52

Фото без опису

18 травня Україна вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 80 років тому з 18 по 20 травня 1944 року радянська влада виселила кримських татар з рідного Криму.

17 травня 2024 року у Пилипчанській гімназії відбувся діалог «Шлях додому триває» для учнів 8-9 класів, приурочений до 80-х роковин тотальної депортації комуністичним режимом кримських татар з батьківщини. Для учнів 5-7 класів було проведено інтерактивний урок «Research Club. 5/75: навіщо пам’ять українцям?», а для учнів 1-4 класів – інформаційні хвилинки. У бібліотеці гімназії було оформлено інформаційну стінку «Крим – 1944: як це було». Також провели показ документального фільму «Поверніть мого тата», героями якого стали п’ять дітей, чиїх батьків засудила окупаційна влада Криму. Звісно не оминули увагою національного лідера кримських татар, символ єднання депортованого народу Мустафу Джемілєва та книгу Севгіля Мусаєва «Мустафа Джемілєв. Незламний».