Участь в освітянському форумі "Дошкілля ХХІ століття: виклики, досвід, інновації"

Дата: 19.10.2023 12:40

16 жовтня в ОСВІТОРІЯ ХАБ пройшов освітянський форум «Дошкілля ХХІ століття: виклики, досвід, інновації» з підтримки Міністерства освіти і науки України.

Багато уваги було приділено психологічній підтримці дітей, розвитку стрессостійкості, пошуку алгоритмів безпеки у закладах. Заступниця міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова разом з директоркою Українського інституту розвитку освіти Наталією Софій, керівником Управління освіти м. Львова Андрієм Закалюк, фахівчинею із соціально-поведінкових змін Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Анастасією Золотухіною, нейропедагогинею, консультанткою з питань освіти Мариною Пристінською, фіналісткою Globai Teacher Prize Ukraine 2023, вихователька ЗДО №353 м. Харкова Вікторія Душина під час панельної дискусії «Виховання під час війни: стратегії відновлення українського дошкілля», висвітлили актуальні освітянські проблеми, де на першому місці виступає психологічна та фізична безпека дітей та персоналу.

Під час роботи панелі «Сучасні методики навчання та виховання дошкільнят», Оксана Романюк, консультант комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», презентувала інноваційній технології розвитку дошкільників Людмили Шелестової – «Розвивальне читання», «Світ у картинах художників», «Математика серед нас», поділилася досвідом роботи педагогів громади щодо використання з дітьми дошкільного віку, чим зацікавила учасників форуму. Доповідачі даної панелі розкривали значимість цифрової освіти в просторі закладів дошкільної освіти, як навчати дітей розповідати захопливі історії за допомогою інноваційної технології – сторітелінг, що значить збалансований фізичний розвиток дошкільнят та привернули увагу більшості учасників до використання Монтессорі педагогіки в закладах сьогодні.

Учасники форму провели цікаво та пізнавально час у колі однодумців, мали змогу обмінятися
та поділитися своїми практиками, досвідом роботи та впровадження своїх надбань, бачень.