A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

ХІІ установча конференція учнів-членів Малої академії наук

Дата: 15.09.2023 12:33
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

 

14 вересня 2023 р. у Білоцерківському ліцеї «Мала академія наук» відбулася ХІІ установча конференція учнів-членів Малої академії.

Чи на часі зараз наука? Чи актуально проводити дослідження, винаходити застосунки, майструвати смартгаджети нового покоління і запускати екостартапи? Якщо коротко, то так! Учасники конкурсу-захисту робіт в Малій академії наук точно знають, про що йде мова, адже цьогоріч завдяки своїм науковим проєктам здобули перемоги у національних змаганнях територіального, обласного та всеукраїнського рівнів.

До всіх учасників шкільних первинних осередків з вітальним словом звернувся начальник Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради громади, заслужений працівник освіти Юрій Петрик. У своїй промові він відзначив, що наукова діяльність у молоді роки – це прекрасний спосіб самоствердитися, не лише заявити про себе, а й відчути силу свого інтелекту та творчості. Тому молодому дослідникові, що формується, важливо ставити перед собою непрості завдання й шукати способів їх вирішення. Відбудова України потребує інтелектуальної, творчої молоді, тому сьогоднішнім учням варто приділяти багато, зусиль, щоб оволодівати високими технологіями і європейськими стандартами сучасної науки.

У місті продовжується традиція розпочинати діяльність відділень з аналізу попередніх років і визначення стратегічних завдань на новий навчальний рік.

Консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», заслужений вчитель України Олена Гайдаєнко у своєму виступі зазначила, що юними науковцями міста та їхніми науковими керівниками вже зроблено чимало. На І етап конкурсу-захисту було представлено 134 науково-дослідницькі роботи з 24 закладів освіти у 52 секціях 12 відділень. Хотілося б зазначити, що на територіальний етап конкурсу-захисту були подані проекти учнями 8-11 класів. Залучили восьмикласників до проведення досліджень та представлення авторських проєктів гімназія-початкова школа №6 «Перспектива», БПМЛГ № 16 імені М.О. Кириленка, гімназія-початкова школа №21, ЦНТТ, гімназія-початкова школа №3 імені Т. Г. Шевченка, ліцею-гімназії №9, ліцею «МАН».

В обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяли участь 40 учнів-членів Білоцерківського територіального відділення МАН України із таких закладів освіти: одинадцять учасників ліцею «МАН», вісім – ліцею «Білоцерківський колегіум», по три учасники – гімназії-початкової школи №6 «Перспектива» та ліцею-гімназії №12, по два учасники – ліцею «Перша
Білоцерківська гімназія», БПМЛГ №16, ліцею «Вектор»-гімназії №18 та ЦПО «Соняшник», по одному учневі – гімназії слов’янських мов-початкової школи №1, гімназії-початкової школи №5, гімназії-початкової школи №11, гімназії-початкової школи №21, гетьманського ліцею, ліцею-гімназії №17 та ліцею-гімназії №20. 
Переможцями у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали 29 учнів (70,25%).

Захист дослідницьких проєктів на всеукраїнському етапі проходив із 15 по 25 травня. 31 травня 2023 року відбулося закриття інтелектуального учнівського змагання України – конкурсу-захисту наукових робіт МАН. Цього року здобувачі освіти Білоцерківської міської територіальної громади у непростій боротьбі здобули 3 перших (а це 50% від обласних), 1 друге та 4 третіх місць ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Всеукраїнський конкурс-захист робіт МАН України – наймасштабніше змагання дослідно-експериментального напрямку. Маючи бажання, педагоги закладів освіти можуть працювати з юними дослідниками, беручи участь у різноманітних пошукових конкурсах різного рівня. Наприклад, участь здобувачів освіти ліцеїв у декількох конкурсах – Обласному конкурсі учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю» та Обласному проєкті «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму» у рамках Пошуково-дослідницької експедиції «Нескорена Україна». Для гімназій та закладів позашкільної освіти додали Всеукраїнський конкурс з природознавства «Юний дослідник». На нашу думку, саме ці діти стануть майбутніми манівцями й братимуть участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Своїм досвідом щодо формування моделі відкритого науково-освітнього простору МАН , актуальних векторів формування науково-дослідницької компетенції учнів-членів МАН у наукових відділеннях, плану реалізації індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти в процесі проведення наукового дослідження поділились: В. М. Поліщук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент БНАУ; О.В. Часнікова, кандидат педагогічних наук, проректор КВЗ КОР КОІПОПК; С.І. Бурлака, кандидат історичних наук.

О. Н. Беник, заступник директора з НВР, завідувачка позашкільного підрозділу Мала академія наук Білоцерківського ліцею ознайомила з організацією освітнього процесу у 2023/2024 навчальному році та розкладом занять позашкільного підрозділу Малої академії наук учнівської молоді.

Ми віримо, що наукова діяльність, розпочата здобувачами освіти в шкільні роки, забезпечить їм місце у студентських наукових товариствах, дасть упевненість при виконанні дипломних робіт на рівень бакалавра й магістра, бо велика ріка життя починається з малого струмка.

Пишаємося кожним, хто виявив бажання, знайшов можливість і натхнення долучитися до конкурсних змагань! Дякуємо науковим керівникам юних манівців, які забезпечили підготовку учнів до заходу.

З вірою в ЗСУ, в Україну, в наших дітей – до Великої спільної Перемоги!

 


« повернутися

Вхід для адміністратора