Купальське свято в ЗДО №2 "Берегиня"
У розпал літа ми відзначаємо одне з найбільш містичних і улюблених нашими предками свят – Івана Купала. Цікаву Купальську розвагу провели педагоги ЗДО №2 «Берегиня», ознайомлюючи дітей з історією та народними повір’ями, традиціями, ритуалами, обрядами святкування українцями цього свята.
Діти дізнавалися, що цього дня за народним повір'ям, сонце рано сходить, «купається» в річці, трави й квіти набираються найбільшою силою, а опівночі цвіте папороть. У народі кажуть, що хто знайде цвіт папороті на Івана Купала, той буде багатим і здоровим. У цей день люди прикрашали будинки різнотрав’ям, дівчата плели вінки з квітів, щоб вони приносили здоров'я, силу та оберігали від усього лихого, прикрашали стрічками та квітами обрядове дерево, водили хороводи та співали купальських пісень.
Ось і маленькі вихованці «Берегині», не змінюючи традицій, прикрашали стрічками і квітами, рушниками й духмяними травами купальське дерево. У віночках, з любов’ю сплетених мамами, дівчатка водили хороводи, закликаючи Cонце красне, прославляючи Купальську ніч і чудодійну водицю, загадували найсокровенніші бажання чарівній квітці, мріючи про те, що вони обов’язково збудуться. А завзяті маленькі козаки азартно стрибали через купальське «вогнища» та мірялися силою, перетягуючи канат.
Вихователі розповіли дітям про цілющі властивості квітів і трав, які ростуть у нашій місцевості. Малята із захопленням розглядали букети квітів і трав, вдихали запах рослин, відчували їх на дотик.
Купальське свято, що народжене від пісні, вогню, води, цілющої трави, відкрило дітям віконце у світ народного звичаю та культури наших прадідів, збагатило їх позитивними емоціями, почуттям національної свідомості та любові до рідного краю. Розважаючись, граючи в народні ігри, співаючи й танцюючи педагоги з дітьми показали, що вони справжні українці, які шанують звичаї свого народу, зберігають давні його традиції.