Проєкт "Вільні від домашнього насильства". Терезинська гімназія

Дата: 24.03.2023 18:41

14 та 23 березня 2023 року у Терезинській гімназії були проведені заняття з елементами тренінгу на тему: «Формування нульової толерантності до домашнього насильства» в рамках проєкту «Вільні від домашнього насильства», який реалізується в Білоцерківській міській територіальній громаді завдяки Фонду народонаселення ООН UNFPA. Який сприяє гендерній рівності, репродуктивному здоров’ю та розширенню можливостей молоді. Організація була створена в 1969 році. Разом із партнерами UNFPA працює у 150 країнах, а в Україні – з 1997 року.

UNFPA в Україні працює для:

• створення умов, у яких кожна молода людина може реалізувати свій потенціал, вести здоровий спосіб життя, знати свої репродуктивні права та вести активне громадське життя;

• проведення кампаній з питань сексуального та репродуктивного здоров'я для покращення доступу до послуг охорони здоров'я та догляду та підвищення їх якості, особливо для молоді;

• боротьба з ґендерними стереотипами в суспільстві (через засоби масової інформації, обов’язкове навчання державних службовців щодо гендерного мейнстрімінгу, удосконалення національної гендерної політики та антидискримінаційна експертиза шкільних підручників);

• надання інформації та послуг постраждалим від ґендерного насильства шляхом створення кризових центрів, підтримки роботи мобільних груп психосоціальної та підтримки, надання експертної підтримки та підвищення загальної обізнаності суспільства.

На занятті по формуванню нульової толерантності до домашнього насильства, учні ознайомилися з поняттям «домашнє насильство», визначили види насильства, різновиди та його прояви. Виконали творчу вправу «Діамант цінностей», ситуативний тест «Розпізнай насильство», отримали інформаційні буклети та світловідбиваючі брелоки з назвою та логотипом проєкту, а також QR-кодом з посиланням на контакти телефонів та організацій з протидії домашньому насильству, які діють в нашій територіальній громаді. Діти активно включалися в роботу, висловлювали свої власні думки з даної проблематики, а також отримали домашнє завдання, за бажанням, написати невеличке есе «Моє ставлення до домашнього насильства», найкращі роботи отримають приз у вигляді еко сумок з назвою та логотипом проєкту.