A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

Тренінг для практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти БМТГ з теми "Формування нульової толерантності до домашнього насильства для представників закладів загальної середньої освіти"

Дата: 24.02.2023 15:19
Кількість переглядів: 246

Фото без опису

 

21-22 лютого 2023 року на базі Білоцерківського опорного ліцею-гімназії №20 Навчально-методичним центром практичної психології Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради спільно із Центром соціальних служб Білоцерківської міської ради було проведено дводенний навчальний тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади з теми «Формування нульової толерантності до домашнього насильства для представників закладів загальної середньої освіти» у рамках проєкту «Вільні від домашнього насильства» в межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. У ході тренінгового заняття було обговорено види, індикатори насильства в сім’ї, міжнародні й національні стандарти від насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, актуальність системного підходу при формуванні безнасильницького освітнього середовища.

Учасники цього заходу обговорили алгоритми виявлення та реагування учасників освітнього процесу на вчинення насильства щодо дітей.

Фахівцями Центру соціальних служб Білоцерківської міської ради було запрошено представників поліції і представника Білоцерківського центру безоплатної вторинної правової допомоги Сірик О. С., які відповіли на запитання учасників тренінгу щодо попередження домашнього насильства.
Учасники тренінгу працювали над розробкою уроків для старшокласників з питань нульової толерантності до домашнього насильства.

У рамках проєкту «Вільні від домашнього насильства» з 28 лютого по 16 березня 2023 року працівники психологічної служби проведуть тематичні уроки для учнів 8-11 класів. Просвітницька робота із старшокласниками сприяє формуванню в учасників освітнього процесу толерантності до невизначеності, усвідомлення того, що від загроз та небезпек, які з’являються в сучасному світі, можна успішно захищатися, якщо опанувати надійні способи захисту. Йдеться
про всі форми поведінки, потрібні для ефективної й конструктивної участі в громадському житті, в сім’ї, у суспільстві, про вміння працювати з іншими на результат, попереджати й вирішувати конфлікти, досягати компромісів. 
Формування саме цих компетентностей, а також поваги до прав і свобод людини, нетерпимости до приниження її честі й гідності, фізичного або психічного насильства.

Створити сприятливі умови для розвитку, навчання і виховання – головне завдання закладу освіти. Від того, у якій атмосфері перебувають діти, залежить настрій і здоров’я учнів, бажання вчитися та приходити до школи із радістю. Розв'язати проблему насильства щодо дітей можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора