Гра «Джура» - завзяте таборування на Білоцерківщині!

Дата: 10.06.2021 15:52

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») розпочала обласний (другий) етап. Триватиме етап від 7 до 14 червня - це таборування, а з 14 по 23 – відбуватимуться онлайн-конкурси та змагання.

Таборування – надзвичайно цікавий етап Всеукраїнської національно-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Він має свої особливості: проведення занять, навчань, тренувань та майстер-класів для юних джур та козачат - лише в умовах відкритого простору, серед природи, а ночівля має бути кілька днів – саме у наметах просто неба.

У рамках обласного етапу Гри 9 червня на Білоцерківщині активно стартувало таборування команд-учасниць. Ігрове дійство відбувається у мальовничому куточку природи, на території урочища Гайок. Організатори та координатори гри «Джура» в Білій Церкві – управління освіти та науки БМР, Центр військово-патріотичного виховання допризовної підготовки БНВО «Звитяга».

Координатор гри «Джура» у Білій Церкві Ірина Дунаєва, начальник Центру військово-патріотичного виховання допризовної підготовки, розповіла: «7 травня 2021 року ми провели міський етап цієї військово-патріотичної гри. Звичайно, етап був особливим, тому що проходив саме онлайн. Нагадаю, що в Україні наразі участь у грі беруть усі підрозділи: початковий рівень
(молодша ланка), середній та старшій. Отже, на нашому міському етапі взяли участь 15 роїв молодшої ланки: переміг рій БЗШ №9 (в обласному етапі вони посіли 3-тє місце!). У середній ланці серед п’яти роїв переміг рій «Козацька шабля» (БНВК №13). А серед 11-ти роїв старшої ланки переміг рій «Яструби» (БЗШ №11). Тож тепер ми проводимо обласний етап гри «Джура» - таборування. Крім учасників змагань другого етапу, які наразі відстоюють честь Білої Церкві, ми також запросили рої юних джур для того, щоб вони набралися досвіду та взяли участь у військовому вишколі – рій «Сокіл» (Томилівське НВО), рій «Добросіч» (Шкарівський академічний ліцей)».

Під час урочистого шикування роїв у таборі начальник управління освіти та науки БМР Юрій Петрик побажав юним козакам та джурам - успіхів під час триденного таборування, перемог у змаганнях, цікавих майстер-класів та тренувань. Слова підтримки учасникам заходу прозвучали від координатора Гри на Білоцерківщині Ірини Дунаєвої, начальника Центр військово-патріотичного виховання допризовної підготовки, а також – від Лариси Щербань, начальника відділу позашкільної освіти та виховної роботи УОН БМР.

Упродовж першого дня крім вишколу та змагань відбулося кілька яскравих майстер-класів від професіоналів військової справи – інструкторів, діючих військових, учасників територіальної оборони Білоцерківщини, учасників АТО, представників громадської організації «Бойове братерство України».

На базі НВО «Звитяга» учасники ігрових змагань проведуть насичену програму під час триденного таборування (дві ночівлі у наметах), військовий вишкіл - стрільба, метання гранати, саперна справа, тактична, стройова підготовка, вечірній творчий конкурс «Ватра» тощо.

Разом із джурами та юними козаками денне і нічне таборування проведуть офіцери Центру військово-патріотичного виховання допризовної підготовки, а також – представники громадської спілки «Бойове братерство України».

Кожен рій належним чином оформив свій намет та територію навколо нього: символіка, атрибути рою, назва – що й відображується у формі учасників рою. Ранкове шикування щодня розпочинається Гімном України, а вечірнє шикування (о 22:15) – завершується маршем Збройних Сил України.

Захопливо та жваво проходить кожна хвилина таборування: навчання, тренування, ознайомлення із тактичними знаннями тощо. Активно розпочалася літня пора канікул у юних учасників гри «Джура» - у дусі військово-патріотичного виховання.