УЧАСТЬ УЧНІВ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ У КОНКУРСІ ЧИТЦІВ ПОЛЬСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ІМЕНІ АДАМА МІЦКЕВИЧА «КРЕСИ»

Дата: 12.11.2019 14:41

11 листопада  наші сусіди – Республіка Польща  - відзначають  своє найбільше свято – День Незалежності. Більше двадцяти п’яти років Федерація Організацій Польських  в Україні при підтримці Консульського відділу в Києві Посольства Республіки Польща в Україні проводить КОНКУРС ЧИТЦІВ ПОЛЬСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ІМЕНІ АДАМА МІЦКЕВИЧА «КРЕСИ». Щорічний фінал конкурсу відбувається  в польському місті Білосток, куди традиційно  з’їжджаються переможці з України, Білорусії, Литви, Румунії та інших країн, де мешкають етнічні поляки. Дванадцять років поспіль учні Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1  з поглибленим вивченням слов’янських мов беруть участь у цьому статусному конкурсі і традиційно отримують перемоги та звання лауреатів. Із кожним роком рівень підготовки конкурсантів стає все вищим, але незважаючи на жорстку конкуренцію, щороку наші учні гідно презентують наш заклад. У цьому році заклад освіти представляло троє учнів: Павловська Анастасія (11-А клас), Бечко Катерина, Семенова Дар’я (10-А клас), яких підготували до участі вчителі польської мови Кадькало Світлана Петрівна  й Бассараба Надія Миколаївна та вчитель зарубіжної літератури  Клименко Тетяна Миколаївна. Учениці декламували  поезії таких видатних польських поетів, як Болеслав Лесьмян, Владіслав Бронєвський, Марія Конопніцька, Константи Гальчинський. Дружні стосунки вже багато років пов’язують школу з Громадою поляків Білоцерківщини, тому не дивно, що з трьох учасників команди  Громади двоє є учнями нашого закладу - Ірина Ліщинська (10-Б клас),  Слєсарчук Артем (4-А клас). Учні мали можливість не тільки отримати досвід участі в міжнародному конкурсі, а ще й узяти участь у дводенному майстер-класі, який проводили актори з Польщі. Особливе захоплення викликали заняття сценічного руху та сценічного мовлення. Керівником команди закладу багато років поспіль є Клименко Тетяна Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, яка багато років опікується викладанням польської мови. Дуже приємно, що нагороди учасникам вручали високі гості -  пані Дорота Дмуховська, Начальник Консульського відділу в Києві Посольства Республіки Польща в Україні, та пан Яцек Гоцловскі, консул, який опікується питаннями вивчення польської мови та культури. Цього року учні нашого закладу отримали дві нагороди:  відзнаку в категорії від 12 до 16 років – Катерина Бечко (від команди закладу) та відзнаку в категорії від 7 до 12 років – Артем Слєсарчук  (від команди Громади).  Маємо надію, що участь у конкурсі стане не тільки гарним життєвим досвідом і можливістю презентувати себе на високому рівні, а й гарною мотивацією для всіх, хто вчить польську мову  не тільки як мову своїх пращурів, а й одну з мов Євросоюзу.