День української мови та писемності в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов

Дата: 12.11.2019 14:37

До Дня української мови та писемності, з нагоди 100-річчя від дня народження українського письменника, лауреата Шевченківської премії Віктора Олександровича Міняйла 7 та 8 листопада 2019 року в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов’янських мов було проведено ряд заходів. Протягом двох днів працювали лекторські групи «Віктор Міняйло – наш видатний земляк» (11-А клас, Миколюк І.І.) та «День української писемності і мови» (10-Б клас, Бечко Н.І.), для школярів початкової ланки були проведені цікаві заняття: аукціон знань «Я знаю і люблю свою рідну мову» (2-А, 2-Г класи, Назарова Н.В., Сімех В.І.), мовознавчий квест «Мова – душа народу» (4-А, 4-В класи), бібліотечна гра-подорож «Слова, що вас засмучують …», бібліотечна гра-подорож «Слова, що вас засмучують …» (3-Г клас, Байбарза Т.М.) та виховні години: «Наша мова – українська» (2-А клас, Данілова Л.М.), «Українська мова пахне квітами», «Буде українська мова – буде Україна» (2-Б клас, Колісник О.О.), «Рідна мова» (3-А клас, Щериця Г.Ф.), «Без мови немає народу,  як сонця без сяйва й тепла» (4-Б клас, Черниш С.П.) тощо. Цікавими видалися зустрічі з письменниками-земляками: Ларисою Михайлівною Новохацькою-Кузьомко (1-Г клас, Бондаренко Р.О.) та Володимиром Івановичем Дідківським – поетом-гумористом та членом національної спілки письменників (9-А), під час яких поети презентували свою творчість та надбання своїх вихованців. Школярі переглянули відеоролики «Мова об’єднує» (5-7 класи) та «Світлиця слова – у безмежжі часу» (8-11 класи). На засіданні круглого столу «Неповторність генія Віктора Міняйло» учні 10-А класу (Богачук К.В.) познайомилися з творчою спадщиною видатного земляка та поділилися своїми вміннями декламування віршів. Учні старших класів та члени Академії пенсіонерів, в рамках проекту «Зв'язок поколінь», вже третій рік поспіль у приміщенні бібліотеки нашої школи долучилися до написання ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту єдності.