A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

КРОК У МАЙБУТНЄ

Дата: 10.12.2019 17:48
Кількість переглядів: 45

Проблема читання і любові до художнього слова є однією з найболючіших проблем сучасної школи. Мабуть, саме тому у вересні минулого року адміністрація та педагогічний колектив Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов’янських мов вирішили взяти участь у конкурсі проєктів, запропонованих Посольством Республіки Болгарія в Україні. В основі проєкту – реорганізація шкільного бібліотечно-інформаційного центру в сучасний медіацентр. Ідея сподобалася, тому проєкт потрапив до п’ятірки переможців серед 364 запропонованих.

І саме сьогодні, 10 грудня 2019 року, у БСШ № 1 відбулося відкриття шкільного медіацентру, створеного за кошти болгарської сторони. На заході були присутні Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Пан Костадін Коджабашев, Радник Посла Пан Олександр Патарінскі, Секретар Посольства Маріанна Семенова. Українську сторону представляли мер міста Білої Церкви Геннадій Дикий, заступник міського голови з гуманітарних питань Катерина Литвиненко, начальник Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик.

За давнім слов’янським звичаєм гостей закладу зустрічали короваєм учні, одягнені в національні українські та болгарські костюми. Знайомство із закладом почалося з фрагменту уроку, проведеного вчителем-волонтером із Болгарії Маріанною Петрішкою. Гості були приємно здивовані рівнем володіння болгарською мовою учнями школи та їхніми знаннями особливостей національної болгарської культури, зокрема, із болгарськими традиціями зустрічі Святвечора та Різдва. Найбільш щемним моментом стало спільне виконання болгарських коленд  випускниками – учнями 11-х класів та третьокласниками, котрі тільки-но розпочали вивчати болгарську мову. Кульмінацією свята стало перерізання червоної стрічки біля новоствореного медійного центру.

Із словами вдячності болгарській стороні в особі Пана Костадіна Коджабашева звернулася директор школи Олена Плигань, до неї долучилися мер міста Геннадій Дикий та начальник Управління освіти і науки Юрій Петрик. Пан Посол у своїй промові звернув увагу на те, що відкриття медіацентру – це вже другий успішно завершений проєкт після відкриття кабінету для вивчення іноземних мов, яке відбулося у 2017 році. Пан Костадін Коджабашев запевнив, що Посольство Республіки Болгарія й надалі збирається підтримувати заклад освіти, у якому кожен четвертий учень вивчає болгарську мову.

Родзинкою заходу стали болгарські поезії й пісні у виконанні читачів шкільного бібліотечно-інформаційного центру, яких підготувала завідувачка Людмила Шабанова, та національний танок хору, у який об’єднала всіх присутніх Голова наглядово-піклувальної ради школи Олена Ткач.

Маємо надію, що новостворений медійний центр стане справжнім центром освіти й культури закладу, який поверне дітям любов до друкованого слова, а й запропонує сучасні шляхи отримання інформації.


« повернутися

Вхід для адміністратора