A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

День вишиванки в БЗШ №5

Дата: 23.05.2022 11:49
Кількість переглядів: 917

 

Вишиванка з давніх-давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей, традицій, культури та історії нашого народу.

19 травня відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Учні нашого закладу з великим задоволенням долучились до свята. Дрес-кодом дня була вишиванка, при чому в акції взяли участь не лише учні, а й вчителі. Протягом дня були проведені виховні заходи з даної тематики. Учні початкової школи  читали вірші про вишиванки, українські традиції, виконували творчі роботи з українською символікою. Наприклад, учні 1-2 класів на уроках говорили про значення вишиванки для кожного українця, про значення символів, зображених на ній.

Класні колективи 3-В, 4-Г,В  теж не залишився осторонь, діти одягли вишиванки та ділилися своїми думками про те, що для них значить цей одяг.

Учні 5-А класу на відеоуроки вдягли свої улюблені вишиванки, розповідали про традиції своєї родини, співали українські пісні, показували вишиті сорочки – роботи своїх прабабусь.

Для учнів 8-9 класів класні керівники провели години спілкування, на яких розказали про історію свята, пригадали українські традиції, їх значення в житті кожного українця. Також учні ділилися про традиції, які склалися в їхніх сім’ях, показували родинні реліквії, які зберігаються і передаються з покоління в покоління. Учні 9-А класу декламували вірші про вишиванку, 9-Б класу – пригадали, як святкували цей день в попередні роки, на шкільних фестивалях народної пісні.

Крім того, класні керівники на платформі Human розмістили інформацію про історію свята, про те, як українська вишиванка підкорює світ.

Одягнувши у цей день вишиванки, учні показали, що вони частина споконвічних народних традицій. Як наслідок, окрім вираження своєї національної  та громадянської позиції, усі отримали позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора