Освітянська стратегічна платформа «Безбар'єрність освітнього середовища Білоцерківської міської територіальної громади: ключові вектори успіху та перспективи розвитку»

Дата: 27.08.2021 11:00

Провідною думкою та назвою традиційного освітянського форуму, який цьогоріч відбувся  28 серпня 2021 року за ініціативи Управління освіти і науки Біло­цер­ків­ської міської ради та підтримки міської влади в при­міщенні кінотеатру імені О.П.Довженка, став розвиток безбар’єрного та безпечного освітнього середовища. У заході взяли участь близько 500 педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, поза­шкільної освіти комунальної та приватної форми власності, установ освіти й підприємств, пред­ставників батьківської громад­ськості і засобів масової інформації, депутатського корпусу міської влади, зокрема міський голова Геннадій Дикий та заступник міського голови Катерина Возненко. З вітальним словом до освітян Білоцерківської міської територіальної громади звернувся міський голова Геннадій Дикий.

Розпочав серпневу освітянську платформу начальник Управління освіти і науки Біло­цер­ків­сь­кої міської ради Юрій Петрик, який окреслив стратегічні напрями розвитку освітньої галузі Білоцерківської міської територіальної громади, а саме: безпечний і здоровий освітній простір; нова українська школа; доступність і безбар’єрність освіти; національно-патріотичне виховання; профорієнтаційне самовизначення молоді; підвищення статусу педагогічних  працівників; модернізація мережі закладів загальної середньої освіти відповідно до чинного законодавства України.

Аналізуючи результати роботи закладів освіти громади протягом уже минулого 2020/2021 навчальному році, Юрій Федорович Петрик висловив глибокі слова вдячності педагогічним і непедагогічним працівникам галузі за їхню самовіддану та високопрофесійну працю в складних умовах реформування системи освіти та пандемії.

Начальник Управління освіти і науки наголосив на високих результатах участі школярів у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та інших інтелектуальних, творчих і спортивних змаганнях і турнірах; досить успішних результатах ЗНО-2021 випускників 11-х класів, двоє з яких склали ЗНО на 200 балів; розвиток системи інклюзивного навчанням дітей з особливими освітніми потребами дошкільного і шкільного віку; фахову майстерність і високий профе­сіоналізм педагогічної когорти громади; ефективність функціонування моделі національно-патріотичного виховання; актуальність і важливість профорієнтаційної роботи з дітьми та молоддю; співпраці з Національною поліцією в напрямі створення безпечного освітнього середовища та збереження життя і здоров'я дітей, запобігання булінгу, шкідливим звичкам тощо.

Насамкінець Юрій Петрик акцентував увагу учасників на завданнях Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка покликана систематизувати процес безбар’єрності та інтегрувати його у всі сфери життя. Оскільки Біла Церква є одним із перших міст України, де розпочиналося інклюзивне навчання, то наша громади повинна бути однією із флагманів створення безбар’єрного суспільного простору. Зважаючи на це, Управління освіти і науки разом з Комунальним закладом Київської обласної ради «Білоцерківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр» (директор Ольга Верзун) та Громадською організацією «РЕСУРС» (президент Алла Клочко) підписали меморандум про співробітництво та організацію взаємовідносин  у сфері сприяння розвитку безбар’єрного простору та соціальної інклюзії в громадах, завданням якого є реалізація низки спільних проєктів із подолання бар’єрів, зокрема соціалізації дітей із вадами суху.

Фінальним акордом заходу стало нагородження педаго­гіч­них працівників громади  за вагомі здобут­ки в професійній діяльності відзнаками міського голови, почесними грамотами Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та Міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Підбиваючи підсумки форуму, начальник Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик підкреслив, що оновлення змісту освіти, професійна підготовку і перепідготовка педагогів, запровадження різних форм здобуття освіти, осучаснення матеріально-технічної бази, тісний зв’язок із ринком праці, співпраця з роботодавцями та батьківської громадськістю, забезпечення безбар’єрного доступу до якісної освіти сприятиме перетворенню української системи освіти в конкурентоспроможну галузь європейського рівня.

Доповідь начальника Управління освіти і науки Ю. Ф. Петрика