День української писемності та мови в БНВО «Ліцей – МАН»

Дата: 11.11.2019 15:25

8 листопада,  у переддень Дня української писемності та мови, у БНВО «Ліцей – МАН» відбулося урочисте відкриття Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Цього дня   156 учнів і 19 працівників ліцею стали учасниками традиційної щорічної загальнонаціональної акції, взявши участь у написанні  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Вісімнадцятий радіодиктант задуманий як своєрідний флешмоб, який  не має на меті перевірку грамотності конкретної особи, а спрямований на підтримку ролі української мови в консолідації українського суспільства.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди.