A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

Міжнародний день рідної мови в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов’янських мов

Дата: 24.02.2020 17:12
Кількість переглядів: 46

Над усі багатства і припливи мод

Шануймо мову серцем і вустами.

Народ без мови-це вже не народ,

Без мови всі ми б сиротами стали.

Ідуть гріхи за нами і борги.

Від них зректися не шукаймо броду,

Шануймо мову над усі боги,

Якщо ми хочем зватися народом

   21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови.   Це незвичайне свято і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.

Уже традиційно в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов’янських мов проходить ряд заходів, присвячених Міжнародному Дню рідної мови. 

З метою формування відчуття краси рідної мови молодші школярі поринули у багатющий світ краси рідної мови, у кожному класі пройшли цікаві заходи, присвячені рідній мові. Так, до учнів1-В та 1-Г, класоводи Фофанова М. М., та Бондаренко Р. А., завітала поетеса Лариса Михайлівна Кузьомко, яка показала дітлахам красу і багатство української мови та познайомила їх зі своєю творчістю. Для учнів 2-Б та 3-А класів, завідувачем шкільного медіацентру Людмилою Шабановою, був проведений захід «Мова калинова».

Бібліотека-філія №1 для дітей, гостинно прийняла четвертокласників БСШ №1(класоводи Світлана Іщенко, Світлана Лукашевич).Бібліотекарі запропонували дітям безліч розваг: літературну вікторину, алфавітну естафету, поетично-гумористичні перегони, співочий марафон, перегляд тематичного відео (легенди, мультфільми) про рідну мову. Велике захоплення у юних шанувальників слова викликали конкурси: «Словниковий кошик», « Продовж прислів’я», «Збери ромашку».

З метою виховання любові до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя пізнавальними заходами були охоплені й інші школярі.

Для учнів 4-Г (класовод Сімакова Т. Г.) був проведенений урок-конкурс «Подорож в країну Мовознавства», для учнів 2-А та 2-В (класоводи Данілова Л. М., Назарова Н. В.) цікавий інтерактивний урок «Наша мова калинова»

Учителями української мови й літератури Бечко Н. І. та Гирявець Л. О. було організовано «Мовознавчий квест», який провели учні 10-Б класу для п’ятикласників, під час якого діти дізналися цікаві факти про мову, відповідали на запитання вікторини, виконували творчі завдання тощо.

Прикрасою цього дня стала виставка малюнків у техніці петриківського розпису, виконаних нашими вихованцями зразкової студії «Азалія» (керівник гуртка Красніцька-Луцик Л. М.).

Українська мова пройшла нелегкий шлях.Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.


« повернутися

Вхід для адміністратора