До Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні. БСШ №9

Дата: 28.11.2021 21:43

В останню суботу листопада український народ вшановує трагічну подію в долі своєї багатостраждальної країни – голодомор 1932-1933 р.р. 80 років відділяє сучасну Україну від страждань, болю, жаху… Пам’ятати про злочин влади, безжалісне знищення народу – це
обов’язок кожного українця.

У Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступені №9 з поглибленим вивченням іноземних мов до Дня пам’яті жертв Голодоморів були проведені заходи на вшанування пам'яті мільйонів загублених життів співвітчизників. Класні керівники 3-11-х класів провели години пам’яті, години скорботи, уроки-реквієми. Переглядаючи фотографії, слухаючи свідчення очевидців голодомору, учні емоційно співпереживали біль минулих поколінь; обговорювали причини жахливого геноциду.

Малькевич Ольга (9-Б клас) та Логан Марія (10-В клас) представили пошукові матеріали на обласній краєзнавчій онлайн-конференції учнівської молоді «Допоки пам'ять у серці не згасає…» до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні. Ольга презентувала шкільну книгу-меморіал «Чорна сповідь мого народу», в якій зібрані спогади очевидців - рідних учнів закладу (керівники Кондратович О. А., Задворна Н. П.). Логан Марія представила роботу «Історія одного злочину» (керівник Прокопенко Л. В.).

Лідери учнівського врядування стали організаторами флешмобу «Свіча пам’яті».

Представники класних колективів закладу на подвір’ї школи запалили лампадки, виклавши їх у формі свічки – традиційного символу пам’яті.

Також представники учнівського врядування на вшанування пам’яті померлих від голоду поклали квіти до меморіального хреста «Жертвам голодомору 1932-1933 р.р.» та запалили лампадку.

Дуже важливо, щоб не згасала пам'ять про цю трагедію!

27 листопада запаліть свічку, помоліться за душі безвинно померлих …