A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

КРЕСИ – 2021

Дата: 04.10.2021 14:20
Кількість переглядів: 41

 

2 жовтня 2021 року відбувся ХХІХ Міжнародний конкурс читців-декламаторів польської поезії ім. Адама Міцкевича, який проводиться Домом Польським у Києві Федерації Організацій Польських у Києві під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні, у якому вже не вперше взяла участь Білоцерківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов'янських мов.

«Креси» – один із найпрестижніших конкурсів декламацій у польському середовищі за кордоном. На заході були присутні Начальник Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Україні пані Дорота Дмуховська, консул Консульського відділу пан Яцек Гоцловський.

Захід організувала та розпочала директор Дома Польського в Києві пані Мар’я Сівко, яка багато років є душею цього конкурсу. Кожного року діти від 6 до 16 років та дорослі від 16 років презентують найкращі твори польської поезії, частина з них є мешканцями регіонів компактного проживання поляків й отримує освіту в школах із польською мовою навчання, тому достатньо складно конкурувати з тими, хто з дитинства спілкується польською як материнською мовою.

Цього року склад команди закладу оновився, тому Анна Чуперка та Болеслав Назаренко вперше брали участь у конкурсі та здобули безцінний досвід змагань такого високого рівня, а відзнаки дістали «ветерани» конкурсу – випускниці цього року – студентки Катерина Бечко та Дарія Семенова, які своїм акторським виконанням змусили замовкнути зал та замислитися журі. Найприємнішим моментом конкурсу було вручення відзнак дружиною Посла Республіки Польща пані Монікою Капа-Ціхоцькою, яка обрала всього трьох декламаторів із усіх читців, які сподобалися їй найбільше – і наша Катерина Бечко потрапила до їх числа, отримавши у підсумку дві відзнаки – від пані Моніки Капа-Ціхоцької, дружини Посла Республіки Польща, та від журі.

Щиро вітаємо призерів Катерину Бечко, Дарію Семенову та новачків, які гідно представляли заклад, а саме: Івана Песляка, Анну Чуперку, Болеслава Назаренка – та бажаємо прийдешніх перемог.

Гідну участь команди закладу відзначили журі та організатор конкурсу директор Дома Польського в Києві пані Мар’я Сівко.

Участь у конкурсах такого рівня збагачує не тільки досвідом, а й залишає неповторний слід від спілкування з найкращими поезіями видатних польських авторів – Адама Міцкевича, Юліуса Словацького, Ігнатія Красінського, Збігнева Хербета, Болеслава Лесьмяна, Чеслава Мілоша, Віслави Шимборської, Тадеуша Ружевича, Владіслава Броневського, Анжея Валігурського.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора