Масляна в БЗШ №21

Масляну святкували,
Люту зиму проводжали.
Були танці, були співи
Та й млинці усім на диво.
Ой, яке ж то гарне свято -
Вас дозвольте привітати!

Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.

Це свято не закріплене за певним днем у календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

26 лютого у 7-В класі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21 пройшла Масляна — одне з найулюбленіших свят. Його здавна відзначали наприкінці лютого, коли «весна з зимою зустрічалися».

Під час проведення свята школярі «прожили» сім днів Масниці спостерігаючи за театральним дійством, взяли участь у святкових розвагах «Спіймай чобіт», «Приготуй млинець», «Створи опудало зими»… Діти активно долучилися до водіння хороводу навколо дерев’яного колеса, адже вважалося, що хто погано веселиться, того будуть переслідувати невдачі до наступного року.

Наступним  кроком було проведення класним керівником майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки «Масляниці», яка стане оберігом у родині кожного учня.

Смачним завершенням свята було смакування млинцями та пирогами, які учні приготували вдома разом зі своїми батьками.