«Герої не вмирають». Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні в БСШ №1

Дата: 22.02.2021 15:49

«Герої не вмирають» - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у всіх класах Білоцерківської спеціалізовано школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні: виховні години «Герої не вмирають» (1-11 класи), виставка творчих робіт учнів «Героям слава!» (1-7 класи), інформаційно-тематична виставка «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», перегляд документальних фільмів, присвячених подвигу Героїв Небесної Сотні та відеомарафон «Вдячні за свободу».

Класні керівники - Лоєва М.В., 10- А класу, Бечко Н.І., 11-Б класу та Бойко С.С., 8-Б класу, організували акцію «Ангели Майдану». Традиційно учні виготовили паперових ангелів своїми руками, яких розвісили на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців у 2014 році.

У бібліотечно-інформаційному центрі учні 7-Б класу прийняли участь в онлайн-конференції «Зима, що нас змінила», для учнів-краєзнавців до участі в якій долучився мер міста Геннадій Дикий (відповідальні: завідувач центру Шабанова Л.О. та класний керівник учнів Шаталова В.О.) Під час конференції діти поринули в детальні події Революції гідності, які пронизали кожне юне патріотичне серце. Почуте на конференції надовго залишиться у пам’яті її учасників. Також завідувачкою бібліотечно-інформаційномим центром Шабановою Л.О. був поведений онлайн-урок «Ангели Майдану. Горить свіча і пам’яті сльоза додолу з неї краплями стікає» для учнів 9-Б класу, класний керівник Передерій Т.А.

Вшанували пам’ять Гроїв Небесної Сотні, покладанням квітів, вихованці шкільного гуртка «Туристи-краєзнавці» (керівник Забуга Н.І.).

Виховання справжнього патріота починається ще з малечку. Так, класоводами Черниш С.П. (1-Б клас), Байбарзою Т.М. (4-Г клас), Ліпчевською К.М. (4-Б клас) провели години пам’яті «Небесні янголи».

Головною метою виховних заходів було познайомити здобувачів освіти з історичним і суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, ушанувати героїзм українських захисників.

Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.

Держава визнала цих людей героями. Усім загиблим під час Євромайдану посмертно присуджено звання Героя України.

АНГЕЛИ МАЙДАНУ

Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Майдан героїв з почестю ховає.
Їх взяв Господь, щоб ангелом в раю
В його садах довічно проживати.
Вони завжди залишаться в строю,
Про них народ пісні буде співати.
Небесна сотня білих журавлів,
Душа яких летить під небесами.
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами.
Сьогодні туга душу розпина,
Багато з вас в коханні не признались.
Надворі скоро втішиться весна.
Чому ж її ви, хлопці, не діждались?
Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.