Міський інноваційний проект «Школа успішного менеджера освіти» успішно завершився!!!

Дата: 07.06.2019 11:32

07 червня 2019 року в рамках виконання польсько-українського освітнього проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза ІV: комунікаційні стратегії та відносини університет – школа» на базі БНВК «Казка» відбувся п’ятий, останній, модуль міського інноваційного проекту «Школа успішного менеджера освіти».

Під час виконання завдань 5-го модуля «Проектна діяльність у роботі менеджера освітньої організації» учасники проекту визначили вектори спрямованості діяльності менеджера освітньої організації, практично засвоїли механізми управління проектами та здійснили спробу розробити формулу успішного управління проектами саме в діяльності менеджера освітньої організації.

Розпочався проект 01 березня 2019 року на підставі тристороннього Договору про співробітництво та організацію взаємовідносин між управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради, Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України та Інститутом психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, підписаного установами  25 січня 2019 року.

У проекті взяли участь 26 педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, інклюзивно-ресурсного центру, які вже є членами адміністрації закладів освіти або включені до кадрового резерву. Усі учасники по завершенню отримали сертифікати Білоцерківського інституту післядипломної професійної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України про проходження навчання за програмою «Школа успішного менеджера освіти» (150 годин підвищення кваліфікації).

Яскравою нотою фіналу проекту став пісенний подарунок від переможниці низки міжнародних та всеукраїнських конкурсів, зокрема «Україна має талант» та «Чорноморські ігри», Вероніки Морської.

Підбиваючи підсумки проекту, його учасники й організатори висловили суголосну думку, що якісним кінцевим результатом «Школи успішного менеджера» стало створення команди освітян-управлінців, лідерів змін в освітній галузі міста, які оволоділи професійними знаннями та компетенціями в управлінні інноваційною діяльністю та інноваційним розвитком закладу освіти; знаннями щодо управління різними типами інновацій, оцінювання результатів та  інноваційних ризиків; навчилися створювати креативні команди для роботи над інноваційними проектами; розробляти системи мотивації та проводити навчання персоналу; планувати, прогнозувати та контролювати всі етапи проектів; будуть умотивовані шукати партнерів, проводити дослідження інновацій, а також упроваджувати нові технології в освітній процес; розробляти інноваційні стратегії, концепцію інноваційних проектів та визначати напрями розвитку закладу освіти з метою забезпечення його конкурентоспроможності; здійснювати консультаційні послуги в галузі менеджменту інновацій, будувати заклад освіти на засадах педагогіки партнерства.

Насамкінець заходу начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Ю. Ф. Петрик висловив щирі слова вдячності науковим керівникам: Карамушці Людмилі Миколаївні, заступнику директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, члену-кореспонденту НАПН України, доктору психологічних наук, професору, заслуженому працівнику освіти України, Президенту Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП); національному представнику в Україні Міжнародної Асоціації з економічних досліджень (IAREP); та Клочко Аллі Олексіївні, заступнику директора з науково-навчальної роботи Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидату педагогічних наук, доценту, сертифікованому тренеру освітніх програм.

Подяками управління освіти і науки Білоцерківської міської ради за сприяння в організації міського інноваційного проекту «Школа успішного менеджера освіти» було відзначено Максименка Сергія Дмитровича, директора Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України, дійсного члена (академіку) НАПН України, доктора психологічних наук, професора, академіка-секретаря відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України, та Ситнікова Олександра Пантелійовича, директора Білоцерківського інституту післядипломної професійної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидата історичних наук, доцента.