Вивчати та зберігати природу рідного краю, робота гуртків ЦЕНТ

Дата: 20.11.2020 10:43

Розвиток екологічного мислення, відповідальність та свідомість варто розпочинати із маленького віку кожної дитини. Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості поглиблюють та систематизують знання про природу рідного краю, засвоюють основи екології на заняттях гуртків «Природа рідного краю», «Лікарські рослини» (керівник-методист Н. А. Черниш).

Гуртківці набувають досвіду навчально-пізнавальної природничої діяльності, формують активну особисту екологічну позицію. Під керівництвом педагога діти також формують практичні уміння поліпшення стану природного середовища своєї місцевості, набувають навичок екологічно доцільної поведінки.

Під час занять педагог Наталія Анатоліївна впроваджує інтерактивні технології навчання, зокрема, тренінгові заняття: «Вода – основа життя», «Найкращий друг людини», «Природа нам як рідна мати», «Сьогодні гра – відповідальність завтра». Діти навчаються долати екологічні проблеми під час театру-експромту. Міні-вистави «Червона ягідка», «Лісова пригода», «Казка зачарованого лісу» не лише навчають, як треба поводитися у природі, а й стимулюють дітей до збереження навколишнього середовища.

Програмою гуртка передбачено проведення різноманітних дослідів, спостережень у природі, пізнавальних ігор.

Вихованцям не байдуже сьогодення: вони є активними учасниками природоохоронних акцій «Не спалюйте осіннього листя!», «Годівничка», «Збережемо первоцвіти!».

Завжди актуальними є також заняття гуртка «Лікарські рослини»: вихованці навчаються зберігати та покращувати здоров’я за допомогою лікарських рослин. Під керівництвом Наталії Анатоліївни гуртківці розпізнають лікарські рослини, дізнаються, як їх необхідно зберігати, культивувати, як розширювати посівні площі на навчально-дослідницьких ділянках. Діти приділяють увагу вивченню досвіду професіоналів, знавців природи; беруть участь в екскурсіях, науково-практичних конференціях, пишуть реферати, проводять дослідницькі роботи.

Зокрема, гуртківці є активними учасниками природоохоронних міських акцій: «Збережи ялинку», «Нагодуй горобчика», «Посади дерево», «Ми у відповіді за тих, кого приручили».

Основи екологічних знань та розвиток екомислення дозволяють вихованцям Центру зростати відповідальними громадянами, які свідомо оберігають природу рідного краю.