A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Київська область

Заходи до Дня пам’яті Героїв Крут у бібліотеках закладів загальної середньої освіти міста

Дата: 01.02.2021 15:05
Кількість переглядів: 32

 

29 січня в нашій державі відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Цього дня в бібліотеках закладів загальної середньо освіти міста були проведені бібліотечні уроки, уроки-реквієми, виставки, літературні огляди, презентації книг, присвячені пам’яті студентів та гімназистів, які в січні 1918 року загинули, відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

На залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Слава Героям Крут! Слава Україні!

 


« повернутися

Вхід для адміністратора